OurGamesWorld

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékleírások, tesztek minden mennyiségben! Ha elég jónak érzed magad, csatlakozz!


    Condemned: Criminal Origins (by DaVeman)

    DaVeman
    DaVeman


    Hozzászólások száma : 7
    Join date : 2010. Jan. 02.
    Age : 32
    Tartózkodási hely : Vác

    Condemned: Criminal Origins (by DaVeman) Empty Condemned: Criminal Origins (by DaVeman)

    Témanyitás  DaVeman Kedd Feb. 02, 2010 7:38 pm

    Condemned: Criminal Origins


    Condemned: Criminal Origins (by DaVeman) Condemned-criminal-origins-logo

    A Monolith Productions mindig is híres volt igényesen elkészített játékaiért, főleg horror kategóriában. A FEAR-ek és az Alien versus Predator 2 után végül az én gépemen is tiszteletét tette a Condemned, én pedig szívélyesen üdvözöltem.

    Helyszín Elek

    A kezdeti benyomások bennem amolyan He7edik atmoszférát sugalltak: FBIos nyomozó, torkosság bűn lepukkant helyszíne, sorozatgyilkos üldözése... Mindenképp kellemes kriminek ígérkezett. A gyilkos utáni nyomok keresése a játék végéig megmarad, jól oldották meg, bár ne várjon senki CSI: Dark Motives szintű fejtörőket. Nélkülük mindenképp kevésbé lenne jó a játék. Van itt 3D-s képet lefilmező masina, DNS kereső, fényképező, UV lámpa, minden ember által hagyott nyomot feltáró kütyü.


    A szívbajt hozod rám!

    Az egyre gyakoribb ijesztésekkel és a véresebbnél véresebb pályákkal a krimis játékmenetbe szépen fokozatosan építkezik be a horror. Ez a kevert stílus telitalálat a készítők részéről. Egyszerre izgalmas és hátborzongató.
    Késő este, fejhallgatóval játszva 1-2 óránál többet nem nagyon akarództam játszani, egyrészt mert sajnos nagyon rövid (7-8 óra talán), másrészt sokkalta rémisztőbb mindig újra megnyugodni aztán engedni, hogy a borzongás a hatalmába kerítsen. Ha akartam se tudtam volna amúgy, egy-egy rész után (könyvtár, iskolai...) féltettem azért a ketyegőmet, főleg az iskolás pálya után, ami már a vége fele van. Zene nem nagyon van a játékban, inkább az élethű hangeffekteket emelném ki, amik a beleélést segítik.

    Üsd, vágd nem anyád

    Egy pisztollyal kezdünk a játékban, ahhoz is csak egy tár van. Később se leszünk eleresztve, legfeljebb egy-két ellenfélnél lesz lőfegyver, vagy eldugva a pálya rejtettebb részein. Érdemes keresgélni utánuk már csak a kezünkben tartott töltött lőfegyver keltette biztonságérzet miatt is. Pisztoly, shotgun és SMG áll rendelkezésünkre. Nagyon ritkán előállhat az a helyzet, hogy több töltött fegyver van a közelben, ilyenkor pedig ajánlott visszamenni értük (már amennyiben lehetséges), miután kifogytunk.

    A legtöbb harcot azonban nem durrogtatással, hanem különféle helyszínen található közelharci eszközökkel fogjuk megvívni. Ezen a téren forradalminak is nevezhetjük a játékot, rengeteg fajta tárgyat használhatunk a ránk rontók hatástalanítására. Balta, kalapács, feszítővas, gázcsövek, raklapok deszkái, stb. Némelyik birtoklása pedig nélkülözhetetlen a továbbjutáshoz (például a kalapács a lakat leveréséhez). Egyszerre csak egyetlen fegyvert tarthatunk a kezünkben. Minden fegyvernek van négy tulajdonsága, amik viszonya változó: a durván sebző tárgyak (balta) lomhák, míg a gyorsabbak (gázcső) kevésbé sebeznek. Játékstílusunktól függően biztosan megtaláljuk a nekünk megfelelőt. Megemlíteném itt a kivégzéseket is, durván jóra sikerültek.


    Sztori

    Említettem, hogy rövid a játék. Ez azonban nem feltétlenül annyira nagy negatívum, lévén az egész játék nagyjából egy éjszaka alatt játszódik le, az események láncolataként. Tehát helyszínről helyszínre járunk nyomozásunk során.

    A történet az általunk alakított karakter, Ethan Thomas ügynök nyomozását tárja elénk. Már az elején van egy meglepő fordulat, de nem szeretnék még csak első pályán lévő fordulatokat sem lelőni. Tudom, véleményezésben elején vagy minimum közepén lehetne írni róla, de nem szeretek általában lelőni így semmit. Inkább csak jellemezném.

    Szóval az elején a konfliktushelyzetet kialakító történések gyorsan elragadják az embert. A későbbi nyomozások, információk kicsit lehettek volna részletesebbek, illetve nincs olyan esemény, ami első észrevételt követően komolyabb fejtörésre, mély hipotéziscserére adna okot. Természetesen végig lesz egy-két homályos rész, amiken lehet találgatni, de kicsit érdektelenné válnak a nagy ijedezések közepette.


    Végszó

    Hihetetlenül csalódott vagyok így, hogy eleve tudtam, a második részt nem jelentették meg PCre. Megoldottam az első rész fő kérdését, de megnyílt egy sokkal komolyabb második, én pedig nem tehetek semmit. Pedig szívesen játszottam volna a Condemned világában, folytatva és megtudva, hogy mi sül ki belőle. Ugyanúgy érzek mint a XIIIal. Rengeteg játéknak elkészült PCre (vagy egyáltalán) a folytatása, pont ennek nem ami nagyon felcsigázott. Életem egyik legfélelmetesebb és szórakoztatóbb játéka a Criminal Origins. Nem marad más, mint a Youtube Walkthroug videók a Bloodshotból.

    Pro:

    + Kiváló krimis és horrorisztikus hangulat
    + Ezeket kiválóan létrehozó hangok és pályák
    + Helyszínelősdi
    + Ötletes harcrendszer

    Kontra:

    - Azért több minden is kiderülhetett volna a sztoriból
    - Kopottas grafika
    - Az irányításon némileg konzolos, nincs külön ugrás, gugolás, mindent egy akciógombbal csinálunk szinte

    Összegzés:

    Grafika: 10/7
    Hangok és Zene: 10/9
    Hangulat: 10/10
    Történet: 10/9
    Szavatosság: 10/9

    Összesen: 50/ 44

    88%

      Pontos idő: Vas. Május 19, 2024 4:36 pm